Кількість
|
Вартість
|
||
|
Осцилограф: опис пристрою
Осцилограф – надзвичайно важливий інструмент для будь-якого фахівця, пов'язаного з ремонтом, налаштуванням і розробкою електронного обладнання. Ба більше, ці пристрої досягли такого технічного рівня, коли можуть застосовуватися для аналізу та інших дій, не пов'язаних з електронікою. Акустичний, світловий, механічний вплив - можуть наочно візуалізуватися за допомогою такої апаратури.
Пристрій і призначення осцилографа
Прилади призначені для аналізу і запису параметрів електричного сигналу. Це не одиничне значення в конкретний момент - осцилографи дають можливість візуально відобразити зміну вхідної напруги в часі. Таким чином, пристрій здатний спостерігати за тимчасовими перетвореннями електросигналів.
У продажу осцилографи зустрічаються двох основних конструкцій: аналогові та цифрові. У першому випадку - це обладнання, з якого і почалася ера обладнання. У його основі:
- дільник;
- генератор розгорток;
- блок синхронізації;
- променева трубка.
По суті, будь-які зміни на вході перетворювалися в рух електронного променя кінескопа. Так формувалося зображення вимірюваної напруги, що точно повторює реальну величину. Далі фахівець аналізує отриману картинку.
Аналогові варіанти хороші, але для сучасних робіт вони не підходять. Їхня головна перевага - відносно невелика вартість. З 80-х років їх поступово замінили цифрові пристрої. Прилади мають найширший функціонал і можуть записувати сигнал для подальшого аналізу зовнішніми інструментами.
Структурна схема цифрового приладу:
- вхідний блок;
- підсилювач;
- аналогово-цифровий перетворювач;
- блок аналізатора характеристик;
- блок виведення;
- запам'ятовувальний пристрій.
Зрозуміло, що більший функціонал і ширші можливості апаратури, то вища ціна осцилографа. Майбутньому власнику варто проаналізувати, які завдання доведеться вирішувати обладнанню. Призначення пристроїв зводитися до таких завдань:
-
Вимірювання напруги. Може здатися, що з цим завданням спокійно впорається стандартний мультиметр. Однак існують ситуації, коли електросигнал має динамічну характеристику, з якою простий вимірювач не впорається.
-
Аналіз частотно-часових параметрів, періоду коливань. Одна з найбільш затребуваних функцій. На екрані оператор побачить не тільки форму сигналу, але і його розгортку за часовою шкалою. Сучасні моделі здатні прецизійно визначати частоту на вході. Топові моделі можуть працювати в гігагерцових діапазонах. Здатність функціонувати в НВЧ - одні з визначальних характеристик ціни на осцилографи. .
-
Визначення часу імпульсу, швидкості його наростання (загасання), спотворень.
-
Аналіз зсуву двох сигналів за фазою. Зсув буде візуально помітний під час відображення двох.
Перевага цифрової апаратури полягає в тому, що в її операційну систему виробник може закладати різні програмні інструменти. Це перетворює прилад на мульти вимірювальну станцію. Пропонуємо купити осцилограф в інтернет магазині A-Radio. Якість і професіоналізм гарантуємо!
Принцип роботи осцилографа
Розглянемо принцип роботи цифрових моделей - вони сьогодні більш популярні та затребувані. Ключову роль у роботі такого приладу відіграє аналогово-цифровий перетворювач. Знята напруга зі щупів надходить на вхід пристрою. Завдання АЦП - оцифрувати сигнал. Це явище, за якого блок замінює аналоговий електросигнал його цифровим аналогом. Точність повторення залежить від частоти дискретизації. Чим вона вища, тим точніше цифрова копія.
Алгоритм роботи:
-
Вхідний сигнал зі щупа проходить на підсилювач і дільник. Далі він потрапляє на АЦП.
-
Аналогово-цифровий перетворювач виконує оцифровування із заданою частотою. На його виході виходить послідовність кодів. Це і є миттєві значення напруги в конкретний момент часу.
-
Кодова послідовність записується в оперативну пам'ять пристрою.
-
Після закінчення циклу запису сигналу дані переносять з ОЗП в основну пам'ять.
-
Центральний блок починає візуалізувати цифрові дані. У результаті виходить графік - графічна інтерпретація електросигналу.
Представлений алгоритм є спрощеною версією реального. Ба більше, він циклічний. Процеси повторюються тисячі, в деяких пристроях - мільйони разів на секунду. Очевидно, що чим швидше апарат виконує цю послідовність операцій, тим точніший вихідний графік.
Критерії вибору осцилографів
Плануєте купити осцилограф в Україні? Тоді потрібно відповідально підійти до вибору. Основні критерії:
-
Частота дискретизації. Якщо плануються точні виміри, зверніть увагу на обладнання з великими показниками частоти оцифровки. Вартість осцилографа буде вищою, але на виході ви отримаєте точніші результати.
-
Робоча смуга частот (смуга пропускання). Вона визначає, які частоти сумісні з приладом. Наприклад, обладнання зі смугою в 50 МГц просто не побачить сигнали, більші за цю величину.
-
Кількість каналів. Одноканальні моделі дають змогу подавати тільки одне джерело на вхід. Для аналізу одночасно декількох електросигналів знадобитися багатоканальний апарат.
-
Формат. Компактні, стаціонарні або автомобільні - кожен варіант має свої габарити.
Це тільки кілька з критеріїв вибору. Звертайтеся до продавців A-Radio. Фахівці підкажуть, скільки коштує осцилограф, і допоможуть підібрати оптимальну модель.
Де в Києві купити осцилограф
Не знаєте де купити осцилограф? Звертайтеся в інтернет-магазин A-Radio. Ми пропонуємо:
- купити осцилограф у Києві за найкращою вартістю;
- тільки якісний товар;
- професійні консультації;
- оперативна доставка в Києві та по Україні.
Звертайтеся, будемо раді вам з вибором товару.