Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Лабораторні блоки живлення (ЛБЖ)

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою
Відображення:

Лабораторні блоки живлення

Лабораторний блок живлення являє собою пристрій, що формує задану напругу і струм на виході. Устаткування використовується для тестування, ремонту та проектування електронних схем. Основна їхня перевага - точність. ЛБЖ точно витримують параметри вихідного струму, що вкрай важливо під час відповідальних робіт.

Купити лабораторний блок живлення в Києві ви можете прямо в каталозі A-Radio. Переходьте та обирайте потрібну модель!

Характеристики та сфери використання ЛБЖ

Один з основних показників - вихідна потужність. Вона визначає максимальне навантаження, яке може живити пристрій. У разі перевищення допустимого порога пристрій автоматично обмежує струмову характеристику і, як наслідок, вихідну потужність. Таким чином, функціонує захист обладнання. 

Лабораторні блоки живлення працюють за принципом перетворення. Змінна мережева напруга змінюється до призначених для користувача параметрів і випрямляється. Оператор може на ходу змінювати величину струму, обмежувати його так, як необхідно для конкретної ситуації. 

До решти важливих характеристик належать:

  1. Принцип роботи. Існує дві великі категорії ЛБЖ - лінійної дії та імпульсні. Вони мають відмінності за схемотехнікою і сферами використання.
  2. Допустимі діапазони регулювання U, A. Існують прилади з фіксованими значеннями. Однак більшого поширення набули регульовані моделі.
  3. Показник стабілізації. Означає точність дотримання приладом встановлених параметрів.
  4. Кількість каналів. Розрізняють одно і багатоканальні перетворювачі.
  5. Ізолювання - гальванічна розв'язка або неізольовані канали. 
  6. Форма вихідної напруги. Найпоширенішими є джерела живлення лабораторні з постійним U. Це пов'язано з великою кількістю приладів, схеми яких працюють на DC. Однак існують моделі із синусоподібною формою U - вони застосовуються для відповідних електроприладів.
  7. Управління. Стандартне рішення - потенціометри. З їхньою допомогою можна швидко задати необхідні значення, вони не сильно впливають на вартість конструкції. Більш зручні моделі з цифровим управлінням. Вони підтримують тонке налаштування, аж до десятих В (А).

Важливими є додаткові функції. Моделі можуть оснащуватися: автокомпенсацією падіння напруги на живильних проводах, прецизійними вольт- і амперметрами, USB-портами та їхніми різновидами, вбудованим навантаженням тощо.

Сфери використання цих пристроїв охоплюють усі напрямки електротехніки. Купити лабораторний блок живлення варто в тих випадках, якщо ви займаєтеся ремонтом, налаштуванням різних схем. Вони незамінні для майстерень з відновлення гаджетів, ноутбуків та іншої цифрової техніки. БЖ також незамінні в дослідницькій діяльності.

Види лабораторних джерел живлення

Основними вважаються дві категорії БЖ - лінійні та імпульсні. Перші будуються на базі трансформаторів, через що вони отримали другу назву. Схемотехніка на базі трансформаторного блоку дає змогу знизити AC аж до декількох В. При цьому частота залишається незмінною 50 Гц. Для випрямлення використовується діодна збірка за типом моста. Далі відбувається етап згладжування напруги і регулювання ВА-характеристики за заданою оператором величиною.

Лінійне лабораторне джерело живлення позбавлене високочастотних перемикачів - це його перевага. На виході напруга рівна, без ВЧ пульсацій. Однак ККД такої схеми не великий. Велика частина енергії втрачається на транзисторних перетворювачах, які надлишок струму переводять у теплову енергію.

Якщо в пріоритеті стоїть компактність і гнучкість управління - краще купити лабораторне джерело живлення на основі імпульсної схеми перетворення. У його основі лежить ШІМ керування, що забезпечує плавність зміни вихідних значень. Завдяки відсутності важкого трансформатора знижується вага пристрою. 

Критерії вибору лабораторного блока живлення

На що звертати увагу при виборі:

  • тип приладу; 
  • максимальне значення В, А;
  • потужність;
  • кількість виходів - багатоканальне обладнання необхідне для схем, у яких присутні одразу кілька живильних U. 

Зверніть увагу на наявність додаткових портів. Якщо майстер часто має справу з цифровою технікою, не зайвим буде готовий USB на блоці. 

Де купити лабораторний блок живлення в Україні

Не знаєте де купити лабораторний блок живлення? В інтернет-магазині A-Radio ви знайдете все необхідне для своєї майстерні. Ми пропонуємо:

  • перевірені моделі;
  • купити ЛБЖ в Україні за найкращою ціною; 
  • професійні консультації клієнтів; 
  • оперативну доставку в Києві та по Україні. 

Звертайтеся, будемо раді вам допомогти! 


 

Вгору