Кількість
|
Вартість
|
||
|
Мегаомметри: все про електровимірювальний прилад
Мегаомметри знайшли своє застосування в різних типах робіт, пов'язаних з перевіркою електричного кола та його ізоляції. Прилад дає можливість швидко визначити стан ланцюга, потенційні небезпеки і можливість його подальшої експлуатації. Апарат незамінний у всіх типах робіт, пов'язаних з електровимірюваннями.
Будова і призначення мегаомметра
Пристрій належить до вимірювального класу приладів. Мегаомметр - це тестер, який налаштований на вимірювання тільки опору ланцюга. Приставка "Мега" означає, що ми маємо справу з великими значеннями, аж до мільйонів Ом.
Призначення мегаомметра зводиться тільки до прозвонки обладнання та електричних комунікацій. На основі отриманих даних виконується розрахунок (за допомогою апарату або вручну) показників. Вимірювач виявляє не просто цілісність провідників - він аналізує стан їхньої ізоляції.
Тестер опору ізоляції можна розділити на дві категорії:
- аналогові, зі стрілочною індикацією і ручним приводом вбудованого електрогенератора;
- цифрові.
Аналогові моделі обладнання зараз менш поширені. Вони вимагають постійного контролю з боку людини над виконуваним виміром. Крім цього, старі зразки вимірювачів припускають ручну подачу напруги на електричну лінію - це виконується за допомогою невеликого генератора. Зручність, оперативність і як результат - точність під час роботи з ручними мегаомметрами бажають бути кращими.
Універсальним і затребуваним є цифровий мегаомметр. Він генерує напругу від вбудованого АКБ. Працювати з ним в рази простіше - пристрій сам виконує всю послідовність вимірювань. Оператору потрібно тільки здійснити підготовчі роботи.
Цифрові моделі оснащені інформативним дисплеєм. Тут відсутня похибка при знятті даних, як було під час використання стрілочних шкал. Значення виводиться в точному, цифровому вигляді.
Цифровий вимірювач опору ізоляції складається з таких конструктивних вузлів:
- генератор: створює сигнал (напругу) для подачі у вимірювану лінію;
- приймальний блок: зчитує падіння напруги, струми витоку;
- модуль аналізатора: розраховує шукане значення;
- індикація: рідкокристалічний, багаторозрядний дисплей для відображення даних.
Практично у всіх типів мегаомметрів є три порти для підключення контактних провідників (щупів). Вони розділені за функціями:
- заземлення;
- основна лінія;
- екрануюча частина./li>
Залежно від виду робіт оператор повинен скомутувати порти відповідним чином. Правильний порядок з'єднання вказано в паспорті пристрою.
Сучасний прилад мегаомметр далеко не обмежений вимірами високих опорів. Цифрові блоки аналізаторів істотно розширюють їхні можливості. Сьогодні пристрої активно використовуються для:
- перевірки цілісності трансформаторів;
- дослідження обмоток генераторів, випрямлячів електроапаратури;
- аналіз ізоляційних властивостей оболонки;
- випробування клемників, електропускачів, автоматичних вимикачів та іншого обладнання;
- DAR - аналіз діелектричної абсорбції;
- PI - визначення індексу поляризації.
Прилад дає можливість провести низку тестувань одного провідника для максимально точних результатів. Типовими прикладами таких тестів є Ramp test, SV (Step Voltage - ступеневе підвищення напруги), тест розсіювання в ізоляторі DD.
Принцип роботи мегаомметра
Перш, ніж купити цифровий мегаомметр, потенційному власнику необхідно розуміти принцип його роботи. Від цього прямо залежить безпека і точність випробувань електроланок.
Мегаомметр працює виключно з опором - це його головна вимірювана величина. Переважно тестування виконується на постійному струмі. Однак деякі пристрої дають змогу проводити вимірювання в режимі змінного. Ціна електронного мегаомметра такої комплектації, звісно, вища, однак і його можливості значно ширші за стандартні варіанти.
Пристрій комутується за допомогою щупів з досліджуваною ділянкою ланцюга. Оператор повинен задати робочі межі напруги. Як правило, це робочий вольтаж ділянки. Апарат має вбудований амперметр. Робота зводитися до подачі струму, обчислення вольтамперної залежності. Далі в силу вступає закон Ома. Тестер розраховує за отриманими результатами вихідне значення, використовуючи взаємозв'язок між напругою, силою струму. Дані виводяться на дисплей.
Якщо показники мають відхилення від норми, то в ланцюзі є витік струму. Це свідчить про:
- механічне пошкодження оболонки проводу;
- руйнування ізолятора;
- взаємне замикання провідників - у такому разі на екрані відображається малий опір, аж до 0 Ом.
Сильні відхилення дають оператору зрозуміти, що експлуатацію електролінії або приладу заборонено. Об'єкт необхідно дослідити та відновити.
Критерії вибору мегаомметрів
Тим, хто планує купити прилад для вимірювання опору ізоляції, рекомендуємо звернути увагу на кілька критеріїв підбору обладнання:
- клас точності обладнання;
- верхня межа U: від 100 до 1000 В, а для деяких завдань - до 2500 В;
- функціональні можливості - від наявності додаткових режимів залежить ціна мегаомметра;
- тип подачі живлення: ручний (генератора, вбудований АКБ;
- діапазон вимірюваного опору.
Для виконання основних варіантів тестування ізоляції не завжди необхідний потужний, функціональний апарат. Для роботи достатньо цифрового вимірювача з базовим функціоналом.
Де в Києві купити мегаомметр
Інтернет-магазин A-Radio в Києві пропонує якісне електровимірювальне обладнання для професійних завдань. У нас ви отримаєте:
- >можливість купити мегаомметр в Україні за вигідною вартістю;
- гарантію якості на товар;
- оперативну доставку;
- професійну консультацію від продавців.
Оформити замовлення можна онлайн або зв'язатися з оператором телефоном.