Кількість
|
Вартість
|
||
|
Продаж рацій в Україні
Рація (портативна радіостанція) – це засіб зв'язку, що працює використовуючи радіохвилі для передачі сигналу. Його базовою перевагою є спосіб комутації – вона відбувається безпосередньо між пристроями, що працюють в одному частотному діапазоні, а не через башту-ретранслятор як у стільниковому зв'язку.
Портативна радіостанція не дає затримок передачі сигналу, в ній відсутні додзвони – сигнал миттєво передається всередині конкретного частотного діапазону. Зв'язок по рації оперативний та автономний – пристрої доступні для комутації, поки вони заряджені й перебувають у радіусі дії сигналу. Завдяки таким перевагам їх використовують:
-
Військові;
-
Туристи;
-
Спортсмени;
-
Мисливці;
-
Рибалки;
-
Охоронці;
-
Працівники гірничодобувної промисловості.
Рішення купити рацію в Україні не обов'язково має ґрунтуватися на потребі використання. Деякі радіоаматори мають її для дослідницьких цілей – вартість базових моделей цілком доступна.
Основні характеристики рацій
Пристрій проєктується з урахуванням різних сценаріїв використання, задоволення потреби у швидко та безшумно передати інформацію. Для налаштування якісного зв'язку важливі наступні параметри.
Частотний діапазон
Ця характеристика визначає набір хвиль певної довжини, на яких рація може працювати. У різних ЧД є свої особливості застосування. Частотний діапазон поділяється на:
-
Ліцензійний. Сюди входять короткохвильовий, середньохвильовий і LB. Вони займають смуги до 54 МГц. Використовуються переважно для радіомовлення, служб порятунку, зв'язку на суднах та інших професійних потреб.
-
Частково ліцензійні VHF (136-174 МГц) і UHF (400-520 МГц). У VHF деякі канали можуть використовуватися мисливцями та туристами. Підходить для відкритої місцевості, а ось UHF найкраще використовувати для зв'язку в щільній житловій забудові.
У частотний діапазон UHF входять два безліцензійні канали LPD (Low pover device) і PRM (Private mobile radio). Саме в цих діапазонах рації в Києві використовують на будівництвах або в охороні.
Дальність
Особливістю цієї характеристики є те, що вона досить умовна. Через радіоперешкоди та загороди дальність часто трохи нижча за заявлену виробником. Також вона залежить від параметрів самої рації:
-
Потужність передачі. Вона переважно становить 0,5 Ватт, оскільки це максимальна дозволена потужність передавача в безліцензійних діапазонах (сигнал поширюється на відстань до 5 кілометрів).
-
Чутливість приймача. Висока чутливість дає змогу виявляти слабкі сигнали на великих відстанях. Недорогі рації часто мають із цим проблеми через дешевші чипи.
-
Характеристики антени. Всеспрямовані антени на рації бувають повнорозмірні та укорочені. Укорочені використовуються для портативності пристрою, але дають меншу чутливість до сигналу. Повнорозмірні варіанти в цьому плані показують себе ефективніше.
Крім цього, на дальність портативної радіостанції (рації) впливають чинники, які виробник рації контролювати не здатний:
-
Ландшафт, висота і перешкоди.
-
Атмосферні явища.
-
Забрудненість ефіру.
Кількість каналів
Цей параметр безпосередньо впливає на зручність використання. Одноканальний варіант буде забезпечувати передання-приймання тільки в одному частотному діапазоні. При двоканальному типі можна організувати зв'язок на двох різних – це корисно для пошуку менш зашумленого каналу або спілкування з 2 різними групами співрозмовників.
Види рацій
Класифікувати пристрої передачі радіосигналу можна за різними параметрами. За призначенням найчастіше виділяють:
-
Аматорські. Купити рацію може кожен бажаючий, радіоаматор, якому цікаво випробувати всі можливості радіозв'язку.
-
Професійні. Вони використовуються військовими, силовими структурами, охороною та бізнесом у якості робочого інструменту. Їх купують заради єдиної функції – передачі звуку.
Також існує класифікація за принципом передачі сигналу:
-
Аналогові – інформація йде у вигляді безперервних аналогових сигналів. Вони погано справляються з подоланням перешкод, але на відкритих територіях передають сигнал краще.
-
Цифрові – дані поширюються у вигляді дискретних цифрових бітів. Це робить можливим шифрування сигналу, а також покращує прохідність хвиль у щільній забудові. У них краще працює шумозаглушення.
Як купити хорошу рацію: критерії вибору
Перш ніж купити рацію в інтернет-магазині, потрібно визначитися з бажаними критеріями покупки. Ними можуть виступити:
-
Безпека. Для більшості сценаріїв використання підійде і незахищений канал зв'язку. Але якщо потрібно передавати конфіденційну інформацію, то краще використовувати цифрові рації з можливістю шифрування сигналу.
-
Захист від вологи та міцність. Бажано добре захистити передавач від дощу, снігу або падінь. Якщо сам пристрій не має жодного рівня IP-захисту, то можна докупити до нього надійний чохол.
-
Система зарядки. Хорошим варіантом є рація із зарядкою type-C або USB.
-
Комплектація. Наявність у комплекті крім рації, зарядки й антени, додаткових аксесуарів може стати приємним бонусом.
Де купити рації в Києві
Інтернет-магазин A-Radio пропонує купити рації від надійних і популярних китайських виробників Baofeng, Retevis, TYT, Anytone. Поставки відбуваються безпосередньо із заводів, тому вартість рацій досить низька. Для військових діють знижки, а при попередньому замовленні ціна знижується до собівартості. На всі позиції діє гарантія виробника. Ми відправляємо замовлення поштою (Укрпошта, Нова Пошта), їх також можна забрати самостійно в магазині рацій у Києві.
Купівля рації – це відповідальна справа, тому за порадою краще звертатися до професіоналів, які допоможуть підібрати пристрій відповідно до потреб. Замовити рації можна за телефоном на сайті.