Кількість
|
Вартість
|
||
|
Макетна схема (або Breadboard) - це початковий етап проектування нової електронної збірки. Цей метод популярний у приватній і професійній практиці завдяки своїй зручності. Макетна схема не вимагає пайки електронних деталей. Замість цього для комутації елементів використовуються з'єднувальні дроти.
Для чого потрібні дроти для макетних плат
Функція провідників полягає в з'єднанні окремих радіокомпонентів у єдиний ланцюг. На етапі, коли кожен вузол схеми тестується, було б незручно постійно припаювати деталі. Це займає багато часу, а також збільшує витрату паяльних матеріалів. Дроти з'єднувальні позбавляють інженерів цих незручностей.
Комутація виконується безпосередньо до шин бредборда. Макетних плат існує велика кількість, проте всіх їх об'єднує єдина структура побудови ланцюга. Шина живлення, загальний нуль і комутаційні піни - основні елементи макета. У результаті інженер зможе швидко набрати необхідну схему, не витрачаючи часу на пайку її компонентів.
Дроти для макетної плати також використовуються для:
- Виведення ліній для контрольно-вимірювальних приладів. За допомогою провідника можна швидко організувати відведення для підключення мультиметра. Немає необхідності притуляти щупи безпосередньо до точки на платі - це можна зробити поза схемою. Таке рішення підвищує швидкість і зручність для майстра.
- Зчитування цифрових ліній. На бредбордах часто тестуються різні мікроконтролери. Щоб проаналізувати пакети даних, необхідна велика кількість ліній. Підключати до кожного піна мікроконтролера аналізатор або осцилограф вкрай невигідно. Зручніше це зробити шляхом відведення за допомогою мініатюрних шнурів.
- Підключення додаткових напруг на окремі елементи плати.
З'єднувальні дроти для макетної плати хоч і виглядають просто, насправді є незамінним інструментом будь-якого інженера. Простота підключень спрощують і прискорюють роботу з електронним прототипом.
Критерії вибору з'єднувальних проводів для макетної плати
Користувачі часто не звертають належної уваги на таку дрібницю як провідники. Від їхньої якості залежить результат проектування майбутньої електросхеми. Особливо це актуально для прецизійної цифрової електроніки. Наприклад, поганий контакт спровокує додатковий опір на ділянці, втрату інформаційних пакетів або їх нечитабельність.
Дроти для макетних плат бувають кількох варіантів:
- тато-тато;
- тато-мама;
- мама-мама.
Довжина їх, як правило, становить 100-300 мм. У деяких випадках використовуються довші провідники.
Як купити з'єднувальні дроти гідної якості - кілька порад:
- Звертайте увагу на якість ізоляції. Низькоякісний продукт відчувається в руках, до того ж новий провідник уже може мати тріщини на ізоляції.
- Якість пінів (гнізд). Вони мають бути рівними, без видимих дефектів. Метал піна блискучий, без слідів окислення.
- Вибирайте набір комутаційних елементів для своїх завдань.
Ідеальний варіант - мати весь комплект дротів під рукою (тато, мама і комбіновані). Так чинить більшість професійних інженерів.
Де купити з'єднувальні дроти в Україні
Інтернет-магазин A-Radio - ваш надійний партнер у світі електроніки! Ми пропонуємо:
- перевірені рішення;
- високу якість товарів;
- вигідну вартість;
- оперативну доставку замовлень у Києві та по країні.
Придбати з'єднувальні дроти для макетного монтажу можна в каталозі магазину або за телефонами наших продавців.